header
GARDENTOP - Naše služby Nase Sluzby

ZÁVLAHOVÉ SYSTÉMY


Automatické závlahové systémy sú určené pre záhrady, parky, komerčné a reprezentačné plochy,futbalové a golfové ihriská a ostatné športové plochy.

Najväčšie výhody tohto systému sú úspory vody z dôvodu rovnomernej a presne cielenej závlahy, regulovanie intenzity závlahy podľa počasia pomocou senzorov, úspornejší spôsob závlahy a lepšie využitie vody, minimalizácia odparov vody pri zavlažovaní v nočných hodinách, úspora Vášho času v porovnaní s ručným polievaním a nepochybne rýchla návratnosť investičných nákladov .




REALIZÁCIE ZÁHRAD NA KĽÚČ


Realizácia okrasnej záhrady na kľúč sa pri rodinných domoch v novodobej histórii stala pravidlom.

Veľa ľudí si uvedomilo, že aj záhrada musí byť založená v súlade s prírodou a správnymi pracovnými postupmi. Dôvod je v prvom rade taký, aby sme sa zo záhrady mohli tešiť a aby nám prinášala radosť.




TRÁVNIKOVÉ KOBERCE


Trávnikový koberec je predpestovaný trávnik na inom pozemku. Zvyčajne sú ponúkané rok staré trávniky, ktoré sú už dosť dobre prekorenené.

Výhodou tohto spôsobu je krásny trávnik aj s protieróznym účinkom získate okamžite. Odpadá prvotná práca s hubením burín, dosievaním slabo vzklíčených fľakov a podobne.

Ďalšou veľkou výhodou je, že trávnik je možné bez problémov zakladať počas celého vegetačného obdobia, až do prvých mrazov.




REALIZÁCIE SPEVNENÝCH PLÔCH


Chodníky a prístupové cesty sú dôležité nielen pre celkové architektonické stvárnenie priestoru záhrady, ale aj z praktických dôvodov.

V záhrade rozoznávame prístupové cesty a chodníky, hlavné širšie chodníky a užšie vedľajšie. Dĺžka je individuálna, v závislosti od konkrétneho situovania pozemku a prístupu naň. Pre prístupové cesty a chodníky má byť čo najkratšia, vedenie ostatných závisí od celkového členenia konkrétnej záhradnej plochy.

Dokážeme zrealizovať aj podlahu pre exteriérové priestory ako sú terasy alebo pod altánky.




KOMPLEXNÁ STAROSTLIVOSŤ


Pri komplexnej starostlivosti o zelené plochy sa vy môžete venovať svojim záležitostiam (práca, rodina...), pretože mi sa staráme o všetky činnosti potrebné pre udržanie Vašej zelene v perfektnom stave za Vás. Od kosenia, cez odburiňovanie, zalievanie, prihnojovanie, odburiňovanie spevnených plôch...Postaráme sa o VŠETKO!

Skladbu a frekvenciu potrebných činností navrhujeme na základe Vašich požiadaviek a možností a našich skúseností. To znamená, že náš plán KOMPLEXNEJ starostlivosti prispôsobíme Vám a vašej zeleni.

Ak si objednáte komplexnú starostlivosť budete v skupine prvých obslúžených zákazníkov v pre nás časovo náročných obdobiach (jarné naštartovanie zelene, letné hnojenia, vertikulácie, jesenné zazimovávanie.)

Pevné termíny našich pravidelných návštev si s Vami dohodneme podľa vašich potrieb a požiadaviek. V prípade Vašej súrnej potreby sa pokúsime zariadiť, aby Vám bol k dispozícií niekto z našich pracovníkov (napríklad keď sa Vám do firmy/domov ohlási nečakaná návšteva).




ODBORNÁ STAROSTLIVOSŤ


Naše služby ODBORNEJ starostlivosti si vyberajú hlavne zákazníci, ktorí si časť starostlivosti o svoje zelené plochy vykonávajú sami – pre niektorých je kosenie u nich doma príjemným relaxom, niektoré firmy na kosenie svojich trávnikov používajú napríklad svojich zamestnancov. No na odbornejšie činnosti si z rôznych dôvodov zavolajú nás.



ČINNOSTI ODBORNEJ STAROSTLIVOSTI:

Trávnaté plochy:

Chemické odburinenie, Vertikulácia, Prihnojovanie, Valcovanie, Vyrovnávanie nerovnosti, Podsievanie, Zarovnávanie okrajov

Výsadby a záhony:

Udržiavací, Tvarovací, Zmladzovací, Presvetľovací rez, Mulčovanie výsadieb štrkom, kôrou, štiepkou alebo kameňom, Mechanické či chemické odburiňovanie, Inštalácia mulčovacej plachty proti prerastaniu buriny

Stromy:

Bezpečnostný, presvetľovací, redukčný rez, Prihnojovanie, Ochrana pred škodcami/postrek, Výrub, odstránenie
a likvidácia drevnej hmoty, Kotvenie

Iné:

Odburinenie spevnených plôch (chodníky, parkoviská zo zámockej dlažby), Naloženie, odvoz a likvidácia bioodpadu, Výsadba a dodanie exteriérových črepníkových rastlín